ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است

  بسیار خب
    پرینت

  نکاتی مهم در مورد خرید تجهیزات پزشکی

  برای خرید تجهیزات پزشکی باید معیارهای بسیاری را در نظر گرفت. اول این‌که آیا بهتر است که تجهیزات پزشکی را اجاره کرد و یا خرید. اجاره کردن تجهیزات پزشکی گزینه بهتر و مناسب‌تری است که لازم است در نظر گرفته شود. زمانی که تصمیم به خرید تجهیزات پزشکی گرفتید، فراموش نکنید که مواردی را باید در حین خرید در نظر داشته باشید:

  هوش اقتصادی خود را به کار گیرید
  خرید نقدی تجهیزات پزشکی که بهترین گزینه به نظر می‌رسد، در اکثر موارد باعث می‌شود که برای مخارج دیگر کم بیاورید و در واقع با کمبود بودجه مواجه شوید. از این رو گرفتن وام می‌تواند یک گزینه‌ی مناسب دیگر باشد. هر چند که باید سود بانکی را در نظر داشته باشید که باعث بالا رفتن قیمت نهایی تجهیزات پزشکی می‌شود. معمولا چندین گزینه برای معامله تجهیزات پزشکی وجود دارد که تامین مالی فروشنده، تامین مالی از طریق بانک و وام‌های اختصاصی برای خرید تجهیزات پزشکی از جمله این گزینه‌ها می‌باشند.

  ضمانت را فراموش نکنید
  بسیاری از فروشندگان تجهیزات پزشکی قراردادهای خدمات و ضمانت به همراه تجهیزات پزشکی ارائه می‌دهند که می‌توانند هزینه‌های سنگین سرویس و تعمیرات این تجهیزات پزشکی را کاهش دهند. اکثر ضمانت‌ها برای تجهیزات پزشکی بخشی از قیمت خرید را تشکیل می‌دهند. از این رو از فروشنده گزینه‌هایی را که شامل ضمانت هستند در خواست کنید و از بندهای قرارداد اطمینان یابید و برای خواندن متن قرار داد و ضمانت تجهیزات پزشکی وقت بگذارید. لازم است بدانید در موارد بسیاری ارزش دارد که برای گزینه‌های شامل در ضمانت‌نامه‌ی تجهیزات پزشکی مبلغ بیشتری پرداخت کنید.
  برای مکان و نوسازی تجهیزات پزشکی برنامه‌ریزی داشته باشید
  در حیطه پزشکی هر اتاق موقعیت و شرایط خاص خود را دارد. از این رو برای افزودن هر نوع تجهیزات پزشکی مکان و یا هر هزینه‌ای که برای نوسازی و تغییر مناسب با تجهیزات پزشکی جدید لازم است انجام گیرد را در نظر بگیرید.

  روند تحویل تجهیزات پزشکی را در نظر داشته باشید
  در هنگام تحقیق برای خرید تجهیزات پزشکی، فروشندگانی که خدمات مستقیم و در محل به شما ارائه می‌دهند را انتخاب کنید. فروشنده‌ای که خود را موظف می‌داند کالا را صحیح و سالم و به موقع در محل مورد نظر شما نصب کند، بهترین گزینه برای خرید تجهیزات پزشکی خواهد بود.

  تجهیزات پزشکی که خریداری کرده‌اید را قبل از امضای قرارداد بازرسی و آزمایش کنید
  پیش از امضای تمامی اوراق قرارداد و سند، از سالم بودن و عملکرد مناسب تجهیزات پزشکی که خریده‌اید اطمینان حاصل کنید. اگر چه بعید است که یک تجهیزات پزشکی جدید خراب باشد ولی بهتر است که عیوب آن را در هنگام دریافت تجهیزات پزشکی مشخص شوند تا چند روز پس از نصب.

  وضعیت بیمار و جریان کار را بررسی کنید
  تجهیزات پزشکی جدید عملکردشان هم جدید می‌باشد. از این رو شاید لازم باشد که بیماران ابتدا یا بعد از انجام معاینه به اتاقی که تجهیزات پزشکی جدید در آن قرار دارد منتقل شوند. حتی شاید لازم باشد که از قبل برنامه‌ریزی شود که هر بیمار در چه روز و چه ساعتی به این اتاق مراجعه کند. روند کاری تجهیزات پزشکیرا بررسی کنید و تیم خود را از هرگونه تغییر لازم که به تسریع روند کار کمک خواهد کرد آگاه کنید.