پاتو وان
پاتو وان
انواع مارکتینگ خدمات درمانی

انواع مارکتینگ خدمات درمانی

مارکتینگ خدمات درمانی چیست؟

می دانید که اصلی ترین انواع مارکتینگ خدمات درمانی کدامند؟ آیا شما هم قصد دارید تا در حوزه فعالیت خود، از بازاریابی خدمات درمانی، بهره مند شوید؟
Healthcare Marketing یکی از مهمترین جنبه های مربوط به بازاریابی در جهان می باشد که در حال حاضر توجه بسیاری از پزشکان و کادر درمان را، به سوی خود جذب کرده است. همچنین از سوی دیگر بیماران نیز نسبت به بیماری خود آگاه تر شده و دوست دارند تا بابت هزینه ی پرداخت شده، بهترین خدمات پزشکی و درمانی را، دریافت کنند. رقابت میان بسیاری از پزشکان نیز به شدت بالا گرفته است و بسیاری از کلینیک ها جهت جلب توجه بیماران، تبلیغات و تکنیک های بسیار متعددی را، به کار می گیرند. تمام این عوامل در کنار یکدیگر سبب شده است تا امروزه اهمیت استفاده مارکتینگ خدمات درمانی، اوج بگیرد. همچنین شما می توانید شرکت های بسیار متعددی را، در جهان مشاهده کنید که به دنبال انجام بازاریابی خدمات درمانی، برای بیمارستان ها و کلینیک های مختلف هستند. جهت ثبت آگهی مدنظرتان در خصوص بازاریابی ذکر شده، می توانید از همین وب سایت پیش رویتان، اقدام نموده و در صورت برخورد با هرگونه پرسشی، با متخصصان و همکاران ما، ارتباط لازم را، برقرار کنید.پزشکان می توانند به کمک Healthcare Marketing، به راحتی تهدیدها و فرصت های پیش روی خود را، شناسایی نموده و جهت رشد کسب و کار خود، از تکنیک های اصولی، استفاده نمایند. به یاد داشته باشید که اگر نتوانید رضایت مندی بیماران خود را، به دست آورید، بی شک بیماران برای دفعات مجدد، مراجعه نخواهند کرد و سریع پزشک معالج خود را، تغییر می دهند.

انواع مارکتینگ خدمات درمانی

انواع مارکتینگ خدمات درمانی

همانطور که در قسمت قبلی نیز به این موضوع اشاره شد، امروزه استفاده از مارکتینگ خدمات درمانی، از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است و افرادی که در کادر سلامت و درمان مشغول به کار هستند، بایستی با نحوه ی اجرای بازاریابی خدمات درمانی، از نزدیک باشند. همچنین مارکتینگ خدمات درمانی، تنوع بالایی را دارد، مهمترین انواع Healthcare Marketing، عبارتند از:

– بازاریابی پزشکی: یکی از شاخه های مربوط به بازاریابی خدمات درمانی را، بازاریابی پزشکی داده است که در حال حاضر تمام روانشناسان، دندانپزشکان، متخصصین و پزشکان می توانند از بازاریابی مذکور بهره مند شوند. پزشک هایی که به دنبال راه اندازی مطب خود هستند، می توانند در گام اول، با مفهوم و تکنیک های بازاریابی پزشکی، از نزدیک آشنا شوند. همچنین در اجرای بازاریابی مذکور، بایستی حساسیت زیادی را داشته باشید چرا که سلامتی بیماران و مراجعه کنندگان، از اهمیت بالایی برخوردار است. شما می توانید به کمک بازاریابی پزشکی، شهرت بسیار خوبی را نیز، از آن خود نمایید.

– بازاریابی دیجیتال پزشکی: بازاریابی دیجیتالی یکی از قدرتمندترین ابزارهای مورد استفاده توسط بسیاری از کسب و کاران می باشد که پزشک های نیز در چند سال اخیر، با توجه به شیوع بیماری کرونا، تصمیم گرفته اند تا از بازاریابی دیجیتال پزشکی، استفاده نمایند. برای مثال پزشکان توانستن راه های پیشگیری از شیوع بیماری مذکور را، در شبکه های مجازی و اجتماعی، به اشتراک گذاشته و عموم مردم را، آگاه سازند. لازم به ذکر می باشد که استفاده از بازاریابی دیجیتال پزشکی، نیازمند یک سری از مهمترین ابزارها می باشد که جهت کسب توضیحات بیشتر، می توانید با همکاران ما، در تماس باشید.

 

انواع مارکتینگ خدمات درمانی

سایر انواع مارکتینگ خدمات درمانی

اگر شما نیز قصد دارید تا از مارکتینگ خدمات درمانی، در حوزه فعالیت خود استفاده نمایید، توصیه می شود که اجرای آن را، به دست افراد باتجربه و متخصص در این زمینه بسپارید. همچنین سایر انواع بازاریابی خدمات درمانی، عبارتند از:

– بازاریابی بیمارستانی: یکی از مهمترین شاخه های مربوط به مارکتینگ خدمات درمانی را، بازاریابی بیمارستانی شکل داده است. توجه داشته باشید که بیمارستان از مهمترین مراکز درمانی در جهان به شمار می آید و روزانه میلیون ها نفر، جهت درمان و معالجه، به بیمارستان های مختلف، مراجعه می کنند. به همین جهت بهره مندی از بازاریابی بیمارستانی، از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار می باشد. بیمارستان ها می توانند با اجرای بازاریابی گردشگری سلامت، نه تنها رضایتمندی بیماران بومی خود را، به دست آورند، بلکه می توانند توجه بسیاری از گردشگران سلامت را نیز به سوی خود مشغول کنند. امروزه معروف ترین و بزرگترین بیمارستان های جهانی، به شکل حرفه ای از اصول و تکنیک های بازاریابی بیمارستانی و گردشگری سلامت استفاده می نمایند.

– بازاریابی تجهیزات پزشکی: یکی از اصلی ترین شاخه های متعلق به مارکتینگ خدمات درمانی را، بازاریابی تجهیزات پزشکی شکل داده است. تجهیزات پزشکی از تنوع بسیار بالایی برخوردار بوده که هر کدام نیز توسط چندین برند و شرکت، طراحی و عرضه می شود. بنابراین رقابت سرسختی میان فروش تجهیزات پزشکی وجود دارد. شما می توانید با بهره مندی از بازاریابی تجهیزات پزشکی، به راحتی محصولات خود را، معرفی نموده و آنها را به فروش برسانید. همچنین خدمات پس از فروش برای برخی از تجهیزات پزشکی، از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است.

 

انواع مارکتینگ خدمات درمانی

آیا این مطلب مفید بود ؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱۳ رای
اشتراک گذاری
برچسب‌ها:

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است