پاتو
پاتو
مدیکال مارکتینگ چیست؟

مدیکال مارکتینگ چیست؟

چرا امروزه بایستی از فنون مدیکال مارکتینگ، استفاده نمود؟ می دانید که برای بهره مندی از مزایای مربوط به بازاریابی مارکتینگ، بایستی از کجا اقدام کرد؟
بازاریابی پزشکی و تجهیزات پزشکی، یکی از مهمترین شاخه های مربوط به بازاریابی دیجیتالی می باشد که امروزه بسیاری از پزشکان و دندانپزشکان، به دنبال آن هستند تا بتوانند خدمات و تجهیزات تولیدی خود را، به راحتی در اختیار بیماران و عموم مردم قرار دهند. همچنین در نظر بگیرید که استفاده از بازاریابی و تبلیغات پزشکی از زمان های دور، مورد توجه بسیاری از پزشک ها بوده است.

در حال حاضر نیز بسیاری از شرکت های بازاریابی دیجیتالی، با بهره مندی از تاکتیک های دیجیتالی، توانسته اند بی نظیرترین و بهترین خدمات را، برای پزشکان به ارمغان آورند. با اجرای مدیکال مارکتینگ در کسب و کار خود، می توانید مزیت رقابتی مناسبی را، برای خود ایجاد نمایید. در دنیای پیشرفته کنونی، مصرف کنندگان به دنبال دریافت بهترین خدمات با کمترین هزینه های ممکن هستند و برای این منظور نیز، بروشورها، کاتالوگ های و پیام های تبلیغاتی بسیاری از مراکز درمانی و پزشکان را، مورد مطالعه قرار می دهند تا بتوانند جهت دریافت خدمات درمانی مورد نظرشان، بهترین و حرفه ای ترین مرکز درمانی را، انتخاب کنند.

برای مثال اگر شما قصد دریافت خدمات مربوط به ارتودنسی را دارید، می توانید بروشورها یا ویدیو های پخش شده در شبکه های اجتماعی مختلف را، با دقت مورد مطالعه نموده و سپس یکی از بهترین کلینیک دندانپزشکی را، انتخاب نمایید.

دعوت می کنیم که مطالب پیش روی خود را، تا انتها همراهی کرده و بروزترین اطلاعات را در مورد بازاریابی پزشکی به دست آورید. جهت ثبت آگهی مدنظرتان، می توانید با همکاران ما، در ارتباط باشید.

 

مدیکال مارکتینگ چیست؟

چرا از مدیکال مارکتینگ بایستی استفاده کرد؟

همانطور که در قسمت قبلی نیز به این موضوع اشاره شد، امروزه استفاده از تکنیک های مدیکال مارکتینگ ، از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار می باشد و اگر شما نیز در پزشکی و درمانی فعالیت می کنید، می توانید با علل استفاده از بازاریابی پزشکی از نزدیک آشنا شده و سپس اقدامات مربوط به اجرای مدیکال مارکتینگ را، انجام دهید. همچنین مهمترین و اصلی ترین علل استفاده از بازاریابی پزشکی، عبارتند از:

بسیاری از بیماران، آنلاین هستند: توجه داشته باشید که امروزه با پیشرفت اینترنتی و همه گیر شدن آن، بسیاری از افراد به خصوص بیماران در شبکه های اجتماعی، به دنبال رزرو و ویزیت پزشک مورد نظر خود هستند تا بتوانند بهترین خدمات را، با کمترین هزینه های ممکن، دریافت نمایند. طبق آمارهای استخراج شده از داده های چند سال اخیر، حدود 63 درصد از کل بیماران، به شکل اینترنتی به دنبال پیدا کردن بهترین کلینیک های درمانی و مشاهده نتایج آزمایش های خود از اینترنت، هستند.

– به کمک بازاریابی پزشکی، می توانید بیماران خود را، بیشتر تحت تاثیر قرار دهید: لازم به ذکر می باشد که پخش تراکت ها یا بروشورهای تبلیغاتی در میان بیماران و عموم مردم، کار بسیار سخت و زمانبری می باشد و ممکن است نتایج مدنظرتان را نیز، از تبلیغات مذکور دریافت نکنید. این در حالی است که شما می توانید با تهیه عکس ها و ویدیوهای تبلیغاتی و انتشار آنها در بسیاری از شبکه های اجتماعی، به راحتی توجه هزاران بیمار را، به سوی خدمات کلینیک پزشکی خود، جذب نمایید. البته در نظر داشته باشید که بیماران نیز در فضاهای اجتماعی، به دنبال کلینیک های پزشکی معتبری هستند تا بتوانند خدمات مدنظرشان را، به راحتی دریافت کنند.

– روش استفاده از بازاریابی پزشکی، از مقرون به صرفه ترین روش ها می باشد: اگر شما نیز بودجه و قدرت مالی کافی را در جهت انجام تبلیغات گسترده ندارید، می توانید برای معرفی کلینیک با مطب خود، از روش بازاریابی پزشکی، استفاده کنید. همچنین در نظر داشته باشید که بازاریابی پزشکی می تواند برنامه ریزی مناسبی را نیز، برای شما به ارمغان آورد.

مدیکال مارکتینگ چیست؟

سایر مواردی که سبب شده تا از مدیکال مارکتینگ استفاده کرد؟

از دیگر مهمترین علل استفاده از مدیکال مارکتینگ، می توانیم به گزینه ها و پارامترهای ذیل اشاره کرد:

– تعامل میان بیماران، بسیار آسان می باشد: پزشکان و کادر درمان می توانند به کمک بازاریابی پزشکی، به بهترین شکل ممکن، با بیماران خود در ارتباط باشند و به پرسش های آنها، به موقع پاسخ دهند. همچنین بیماران نیز بلافاصله بعد از دریافت پاسخ های سریع از پزشک معالج خود، احساس خرسندی را، پیدا کرده و نسبت به پزشک مدنظرشان، وفادارتر خواهند شد.

– به کمک مدیکال مارکتینگ، می توانید قوی ترین برندینگ را، برای خود به ارمغان آورید: برندینگ و برندسازی، یکی از حساس ترین موضوعاتی می باشد که امروزه حتی ذهن بسیاری از پزشکان را نیز، به سوی خود مشغول کرده است. اگر شما هم دوست دارید تا کلینیک پزشکی تان را، برندینگ نمایید، می توانید به راحتی از تکنیک ها و تاکتیک های بازاریابی دیجیتالی، استفاده کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن به موفقیت مدنظرتان، دست پیدا کنید. همچنین می توانید جهت اخذ مشاوره و راهنمایی، با متخصصان ما، در ارتباط باشید.

مدیکال مارکتینگ چیست؟

آیا این مطلب مفید بود ؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱۹ رای
اشتراک گذاری
برچسب‌ها:

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را بیان کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است